Vánoční New York 2. část

Co musíte vidět když jedete do New Yorku je rozhodně Statue of Liberty. My jsme měli tu smůlu, že jsme se na dolní Manhattan vydali zrovna v nejchladnější den, kdy bylo -10ºC. Ve frontě jsme stáli zhruba hodinu a ještě jsme nebyli ani v půlce a vzdali jsme to. Takže tady si rozhodně kupte přednostní vstup. Alespoň jsme ji zahlédli z dálky. Kousek od toho je slavná Wall Street kde naleznete i její sochu slavného zuřícího býka. Pokud si ho chcete vyfotit v celé jeho kráse tak se tam vydejte brzy ráno, jinak přes dav lidí nebudete mít šanci. Dále to vezmete přes Washington Square Park kde uvidíte Vítězný oblouk.

Pokud chcete vidět nejvíce světelných reklam a zároveň nejslavnější náměstí tak rozhodně musíte na Time Square, spousty obchodů, je tu i zde již zmíněné Hard Rock Cafe. Nedílnou součástí New Yorku je i Národní památník 11. září kde je i muzeum připomínající tuhle smutnou událost. Vedle hned stojí One World Trade Center dříve známé jako Freedom Tower kam si zajděte určitě na jedinečnou vyhlídku. Další skvělé vyhlídky jsou na Empire State Building a Top of The Rock ze které vidíte na obě zmíněné budovy předtím a na druhé straně na Central Park. Top of The Rock se nachází v Rockeffelerově centru, kde je jednak kluziště kde si můžete zabruslit a největší Vánoční stromeček 🎄.

Pro fanoušky hokeje je povinnost navštívit alespoň jeden zápas NHL a to do Madison Square Garden, velká aréna kde na Vás dýchne úplně jiná atmosféra než u nás na hokeji. Přišlo mi, že tam si to jdou vyloženě užít, nikdo nenadává a jen se fandí i když se týmu zrovna nedaří. Obsluha Vám celou dobu nosí občerstvení takže nemusíte odcházet v průběhu zápasu. Určitě to stojí za to. Kam jsme musela rozhodně, protože miluju dinosaury, je Národní přírodovědné muzeum, které je neuvěřitelně velké. Dejte si na to klidně i celý den pokud si to chcete projít úplně celé. Vstupy do muzeí bývají zdarma jen na některé konkrétní výstavy si musíte koupit lístek. My jsme byli na Mumiích Starého Egypta jelikož nás pyramidy a vše s tím spojené hodně baví. Tady se bohužel nemohlo fotit, ale prohlídku si budeme pamatovat možná i celý život.

Do New Yorku se rozhodně vrátím, tentokrát bych chtěla v létě, protože je toho spousty co bych chtěla ještě vidět.

😊

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s