Deskové hry, které Nikdy neomrzí

Taky si rádi hrajete? My jo, takže deskových her u nás není nikdy dost. Tady jsou moje oblíbené.
Hry vytahujeme vždycky když děláme nějakou party pro kamarády, skvěle se u toho bavíme 😁, Je to skvělý jak sblížit přátele, kteří se navzájem moc neznají, na prolomení ledů, jak se říká. Nebo si hrajeme po večerech, když je dlouhá chvíle. V době karantény kdy toho není moc co dělat, tak je vytahujeme stále častěji. Spoustu z nich se dá hrát vpohodě ve dvou 😊.

Nejčastěji hrajeme Monopoly a Carcassone

Hry kupuji v Knihy Dobrovský, mají tam velký výběr.

Knihy Dobrovsky_HRY

Monopoly Banking

Hra spočívá v tom, že kupujete pozemky, vždy je potřeba zakoupit pozemky stejné barvy, můžete je různé měnit se spoluhráči. Jakmile budete mít sadu, stavíte apartmány a následně hotely. Samozřejmě když na váš pozemek stoupne protihráč, vyplácí Vám hezkou sumičku. A vítězi ten kdo jako jediný nezbankrotuje.

Monopoly Empire

Podobné jako ta základní, jen kupujete místo pozemků značky firem a skládáte je do svých věží. Jakmile někdo stoupne na tu Vaši značku, vyplácí Vám hodnotu věže. Vítězi ten kdo jako první sestaví ze značek celou věž.

Monopoly Game of Thrones

Tady kupujete města, ze známého seriálu. Na nich pak stavíte vesnice a hrady. Královo přístaviště je samozřejmě nejlepší políčko ve hře. Princip je stejný jako u Bankingu.

prodávají se různé druhy, nové jsou i

Monopoly Ulice

Jako další máme rádi Carcassone

Základní Carcassone a spousty rozšíření

Princip hry je takový, že stavíte mapu měst, polí, cest atd.. Snažíte se danou oblast ukořistit pro sebe a při jejím dokončení za ni získat body. Můžete si je krást, nebo se k nim přidat vhodným přiblížením destičky. Aby to nebylo nudné je hodně rozšíření, přidáváte nové destičky a další pravidla. Vždycky musíte mít základní sadu a k tomu přidávat. My jsme zkoušeli zatím hrát asi 4 rozšíření najednou a řeknu Vám, že je to docela makačka si zapamatovat veškerá pravidla. O to větší sranda, když zjistíte, že jste zapomněli na svoji výhodu, nebo někomu vezmete velké město za hodně bodů, díky jedné kartičce.

Star Wars Carcassone

Tady stavíte hvězdné galaxie, snažíte se získat planety a hvězdné cesty mezi nimi. Můžete si vybrat zda budete hrát za impérium, nebo povstalce. Pro nás jako milovník Star Wars jsme tu hru museli mít 😁

Máte pro mě nějaký tip na další skvělou hru? Budu rada když mi něco doporučíte 😊

Tak hezké hraní a málo hádek 😂🤣

😊

2 komentáře: „Deskové hry, které Nikdy neomrzí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s