LA casa de papel 5

Na úvod 🙂

Kdo jste ještě pokračování neviděl a máte to v plánu rozhodně nečtěte dál.

Taky už jste se nemohli dočkat pokračování? Konečně je to tu a na scénu přichází červené kombinézy a maska Dalího. Celkem 10 dílů rozdělených na dvě části. Druhá část až v prosinci, to ne 😦 , kdo to má vydržet.

První díl byl tak trochu zvláštní, vzpomínání na to co se událo a vzpomínky do minulosti Berlína. Na scénu přichází jeho syn Rafael, který podle mě v posledních dílech bude mít velkou roli. Taky si myslíte, že jim pomůže a zachrání je? Celou dobu jsem si říkala, no trošku pomalejší začátek, uvidíme co z toho bude a nakonec se to rozjelo tak, že jsme to shlédli samozřejmě na jeden zátah.

Abych to vzala popořadě. Postavy, které ve mně zanechali nejvíce dojmů.

Alicia Sierra zákeřná vyšetřovatelka, nebojí se mučit pro dosažení výsledků, holka ví co chce. Nejdřív to má pevně v rukou a nakonec, jak se jí hodí Profesrova pomoc při porodu. Díky tomu, že na ní Tamayo všechno hodil asi ví, že ji nezbývá nic jiného než se přidat. Všimli jste si taky scény na konci kdy si schovává tuším nůž ( nůžky? ), to jsem zvědavá co z toho nakonec bude. Samozřejmě s ní je to napínavé každou minutu.

Artura Romana jsem nemohla už ani vystát ( Enrique Arce to zahrál výborně ), přesně jak mu řekl Tamayo, je to jen příživník na úspěchu (slávě) loupeže. To, že nejspíš znásilnil, nebo i kdyby jen osahával omámenou rukojmí, tak z toho mi je zle. Všimli jste si, že pokaždé poslal nějakého obětního beránka, aby za něj odvedl špinavou práci? Na to jaký hajzl to byl, tak se dalo čekat, že neskončí dobře. Monica to vzala do svých rukou, bohužel je z toho pak psychicky na dně, tak jsem zvědavá jestli se z toho vyhrabe. Zdrogovat se uprostřed tak velké loupeže, nebyl rozhodně dobrý nápad.

Rio a Tokyo, velká láska dvou naprosto rozdílných živlů. Rio mi přijde jako medvídek, romantik a ten jeho úsměv je nejvíce roztomilej. Tokyo oproti tomu živel, chce si užívat život naplno, bohužel to, ale pokaždé podělá. Moskva umřel vlastně jen kvůli ní. Ale jinak ti dva se mi k sobě hodili, doplňovali se navzájem jako Jin a Jang. Samozřejmě tak jako jsem obrečela Moskvu, Nairobi tak i Tokyo :(. Bude mi tam chybět. Mělo by to být, ale úplně posledních 5 dílů, tak jsme ji tam měli až skoro do konce.

Zajímavosti

Seriál se stal slavným, až po tom co ho koupil Netflix, aniž by však na něj sám upozorňoval, během několika týdnů se z něj stal hit.

Seriál se točil tím způsobem, že scenář se psal skoro od scény ke scéně. Nikdo nevěděl jak to skončí. Psali to tak jak jim to přišlo zrovna vhodné. Proto seriál napínavý a plný zvratů. Kolikrát se muselo přestat natáčet, jelikož nevěděli jak bude dál seriál pokračovat.

Fanoušci seriálu jsou i mezi slavnými. Brazilský fotbalista Neymar seriál miluje tak moc, že zavolal tvůrcům, aby si v něm mohl zahrát. A tak se ve 3 serii se objeví brazilský mnich jménem Joao.

Spousta nápadů vznikla náhodou. Například i to, že se hlavní hrdinové budou jmenovat podle velkých měst. Vzniklo to tak, že Jeden z tvůrců seriálu, Alex Pina, přišel jednoho dne do práce v tričku s nápisem Tokio. Tím inspiruje svého kolegu Jesusa Colmenara ke skvělému. nápadu

Další zajímavosti najdete ve filmu: Papírový dům: Fenomén

Napište mi do komentáře co zaujalo nejvíce Vás, jakých detailů jste si všimli a jak to podle Vás dopadne :D. Tenhle seriál mám strašně moc ráda, tak budu ráda za každé Vaše postřehy.

Dej mi prosím odběr a like, ať Ti nic nového neunikne 🙂 Děkuji 🙂

https://www.instagram.com/day_by_claire/

1 komentář: „LA casa de papel 5

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s